Mgr. Miroslava Malaníková

* 22. 12. 1965

Narodila se v Brně, kde také vystudovala gymnázium a právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Po ukončení studia v roce 1994 posílila řady advokátů v Praze a od roku 1996 do současnosti tuto profesi aktivně provozuje. Od roku 1992 žije se svým manželem a dvěma dcerami v Roztokách u Prahy. Lásku k literatuře a k „tajemnu“, jež nás obklopuje pocítila již v mládí, ale obojí se naplno propojilo teprve v její první knize „Mise MM aneb Mesiáš přijde za 7 dní“. K jejím dalším zájmům patří plavání, lyžování a studium francouzštiny.

Napsání knihy ‚Mise MM aneb Mesiáš přijde za sedm dní‘ mi obrátilo život naruby...

Můj životní příběh se do určité doby odvíjel zcela banálně. Po svatbě dítě, po něm následovalo studium vysoké školy a pak rovnýma nohama do světa paragrafů. Toužila jsem se stát uznávanou posilou advokacie. To se mi do jisté míry podařilo, vlastně všechno, co jsem si naplánovala, jsem si dřív nebo později mohla na pomyslném seznamu ‚čeho bych v životě chtěla dosáhnout‘ tzv. odfajfkovat. Navíc se mi splnil i sen mít druhé dítě, které jsem přivedla na svět do naprosto hektického způsobu života advokátky na plný úvazek. Tehdy jsem poprvé ucítila, že pocit štěstí se neměří výší palmáre a smyslem života nebude pouze společenská prestiž. Už tehdy jsem začala opatrně couvat a z nynějšího pohledu nepatrnými krůčky vzad kráčet vstříc poznání podstaty života. V té době jsem měla dvě zdravé dcery a milujícího manžela; nic víc jsem si přece nemohla přát.

Jednoho krásného dne jsme si s manželem prohlíželi fotografie a na jedné z fotek bylo něco prazvláštního. Bílá jasná bublina, která se vznášela vedle stolku. Mohla to být banální vada snímku, kterých je jistě bezpočet, nebýt profilu obličeje pod ním...

Tato událost zatřásla mým neochvějným náhledem na život, který se do této doby odehrával jen na materiální úrovni a vjemy mých smyslů. Neviditelné náznaky duchovního světa podporované mým instinktem jsem neochvějně odháněla od sebe, jako pouhopouhé fantazírování neskutečného světa. Ale nyní bylo všechno jinak. Začala jsem horečně shánět příslušnou literaturu, zabývající se nadpřirozenými jevy, po večerech a nocích četla a osvojovala si rozličné metody, které by mi paranormální úkazy na fotkách mohly vysvětlit. Jsem přesvědčena, že náhody neexistují a vždy je na začátku nějaký impuls, který vás má posunout tam, kam patříte. Vyhoupne vás to z vašeho života a nestačíte se divit, co se kolem vás děje. A to se právě stalo mně. Najednou jsem se ocitla před dveřmi, které se pomalu, ale jistě začaly otevírat. A za nimi se objevil pro mě zatím nepoznaný svět. A když jsem za ně nahlédla, nemohla jsem si to vše nechat pro sebe, protože to bylo a stále je největším objevem mého života.

Do půl roku od ‚objevu‘ bíle bubliny (teď již vím, že se jednalo o orb) začala vznikat kniha, kterou jsem nazvala Mise MM aneb Mesiáš přijde za sedm dní. Použila jsem hodně ze svých prožitků a výsledků svého zkoumání za oponou našeho smyslového vnímání a vznikl příběh, který, i když se zdá být pouhou fikcí, čerpá ze skutečných historických událostí na počátku našeho letopočtu a v průběhu prvního tisíciletí. Informace, které jsem do ní uložila jsou konfrontovány s všeobecně známými legendami, jež se staly náboženskou tradicí.

Knihu jsem napsala za 33 dní a v podstatě jsem ji již neupravovala. Je autentickou výpovědí stavu mé duše. Vzhledem k situaci na knižním trhu jsem se rozhodla vydat ji nejdříve pro nejbližší okruh mých přátel a zjistit jejich reakce. Do dalšího půl roku mi přicházely dopisy, u kterých mi dojetím ukápla nejedna slza. A to mi dodalo sílu vydat knihu ‚řádně‘ a dostat ji na pulty knihkupectví právě v těchto dnech. Zkušenosti dosavadních čtenářů, kteří své názory vyjadřují i těchto stránkách jsou mi každodenním pohonem. I kdyby kniha pomohla otevřít ‚oči‘ jedinému člověku, stačilo by mi to k pocitu štěstí. Věřím, že moje práce má smysl pro druhé, a proto píšu dál....Tak to je můj příběh, kdy mi napsání jedné kniha obrátilo život naruby...vlastně právě naopak. Pochopila jsem pravý smysl života a věřím, že jej z mých knih pochopí i čtenáři.